edwardczesak.pl

Zespół narodowy Brazylii pokonuje kadrę narodową Korei Południowej i zagra w 1/4 finału mundialu!

08.08.2023, 14:57

Fantastyczne spotkanie brazylijskiej kadry narodowej - wygrana z drużyną Korei Południowej rezultatem 4:1!

Obecnie rozgrywane mistrzostwa świata są niesamowite na wielu płaszczyznach i nie ulega to wątpliwości. Końca dobiegły grupowe potyczki, a więc przyszła pora na to, co piłkarscy wielbiciele najbardziej kochają. Chodzi oczywiście o fazę play-off, gdzie nie ma miejsca na pomyłki i porażka może Cię wyrzucić z turnieju a także marzeń o wygraniu tytułu mistrzowskiego. W niedzielny wieczór polska reprezentacja przegrała z narodową kadrą Francji wyniki 1 do 3 i odpadła z mundialu. Dla piłkarskich kibiców w Polsce, ponieważ nie oznaczało to jednak końca emocji, ponieważ mundial wciąż trwa. Z pewnością trzeba śledzić grę reprezentacji narodowej Brazylii, gdyż z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Spotkanie 1/8 finału z drużyną narodową Korei Południowej, gdzie piłkarze brazylijskiego zespołu narodowego urządzili sobie strzelanie w pierwszej odsłonie było tego doskonałym dowodem. Już w 6. minucie strzelona została bramka numer 1 dla brazylijskiego zespołu narodowego, a autorem był Vinicius Jr, który bardzo dobrze poradził sobie w polu karnym z zawodnikami defensywnymi oponenta.

I połowa była prawdziwą tragedią dla drużyny Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza odsłona skończyła się prowadzeniem brazylijskiego zespołu narodowego rezultatem cztery do zera. Kolejne gole zdobywali Neymar Jr, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Fani futbolu zgromadzeni na stadionie mogli odczuwać satysfakcję, gdyż mogli oglądać istny popis kadry Brazylii. W II połowie tempo tego pojedynku mocno spadło. Zawodnicy Brazylii starali się tworzyć następne akcje, jednak zawodnicy narodowej drużyny Korei Południowej skutecznie się bronili. W końcówce pojedynku reprezentacja Korei Południowej strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą pojedynku. Napastnik zespołu narodowego Korei Południowej zdecydował się na strzał zza szesnastki, a golkiper brazylijskiego zespołu narodowego nie miał szans na sprawną interwencję. W końcowym rozrachunku to starcie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Brazylii, która w następnej rundzie będzie się mierzyć z kadrą narodową Chorwacji. Stawką tego starcia będzie awans do półfinału mistrzostw świata i pewność rywalizacji o medal.